more from
Thin Man Records
We’ve updated our Terms of Use to reflect our new entity name and address. You can review the changes here.
We’ve updated our Terms of Use. You can review the changes here.

Nowe konstelacje

by Drekoty

/
 • Digital Album
  Streaming + Download

  Includes unlimited streaming via the free Bandcamp app, plus high-quality download in MP3, FLAC and more.

    20 PLN  or more

  You own this

   

1.
Kombinat 03:14
2.
3.
Sam na linie 03:29
4.
5.
Spokój 02:58

about

Od wydania debiutanckiej płyty Drekotów „Persentyna” miną wkrótce 3 lata. W tym czasie zespół nieustannie koncertował, zdołał zaliczyć zarówno małe, jak i duże festiwale, zagrał w najlepszych klubach w Polsce, a nawet wystąpił w Niemczech, Austrii i Turcji. W międzyczasie dzięki wielkiej pomocy i wsparciu Leszka Biolika, Drekoty wzięły także udział w unikalnej inicjatywie zorganizowanej przez Otwartą Scenę. W ramach wideosesji realizowanych przez tę fundację Drekoty zarejestrowały 3 utwory, a następnie wzięły udział w koncercie Kultura 2.0, który retransmitowany był m.in. w TVP Kultura. Później pojawiła się propozycja udziału w Koncercie Specjalnym Pamięci Grzegorza Ciechowskiego w Toruniu oraz wspólnych występów z Nowymi Sytuacjami. Współpraca z Leszkiem Biolikiem zaowocowała także nowym singlem zatytułowanym "Spokój", który swoją premierę miał w połowie 2014 roku i był nieśmiałą zapowiedzią nowego materiału zespołu.

EPka "Nowe konstelacje" jest zapisem tego okresu, który tak silnie połączył Drekoty z twórczością Grzegorza Ciechowskiego. Mini album składa się z czterech utworów Republiki w autorskich wersjach oraz singlowego "Spokoju".

A dlaczego "Nowe konstelacje"? Poza oczywistym skojarzeniem z "Nowymi sytuacjami", nazwa ta oddaje zmiany, jakie zaszły w tym czasie w samym zespole oraz to, ilu przychylnych i wspaniałych ludzi po drodze miał szczęście spotkać. Na tym zaledwie 5-ścieżkowym albumie pojawia się bowiem cały gwiazdozbiór osobowości: Natalia Pikuła, która wprowadziła Drekoty na nowy poziom, Nika, która brawurowo zaśpiewała w Kombinacie, Leszek Biolik wraz z ekipą Anthill Music Studio i Otwartej Sceny, chłopcy ze Studio AS One czy Kuba Łuka. EPki nie byłoby też wreszcie bez jej pomysłodawcy Maćka Pilarczyka, dzięki któremu Drekoty miały także zaszczyt wystąpić przed Nowymi Sytuacjami oraz Narodowego Centrum Kultury, który był partnerem toruńskiego koncertu, z którego pochodzą trzy utwory zawarte na tym wydawnictwie.

credits

released September 4, 2015

(C) Drekoty / NCK / Thin Man Records

license

all rights reserved

tags

about

Drekoty Poland

Drekoty to zespół założony przez Olę Rzepkę, perkusistkę i pianistkę, która po latach grania z licznymi zespołami (m.in. Alte Zachen, Wovoka, a wcześniej Pogodno, Graal, The Complainer) postanowiła spróbować, czym jest samodzielność artystyczna.

contact / help

Contact Drekoty

Streaming and
Download help

Redeem code

Report this album or account